Slavnostní večer předávání cen Paměti národa

Letošní udílení cen Paměti národa je za námi. Byly slavnostně předány 17. listopadu na pražském Žofíně čtyřem osobnostem: iniciátorce Charty 77 Daně Němcové, respektovanému akustikovi a přeživšímu holocaustu Felixi Kolmerovi, odbojáři Františku Wiendlovi a politickému vězni a spisovateli Jiřímu Stránskému.

Laureáty vybrali již počtvrté tisíce členů Klubu přátel Paměti národa a osobnosti z kolegia sbírky Paměť národa. Jedná se o jednu z největších pamětnických sbírek v Evropě.

V rámci slavnostního večera měly premiéru hrané filmové portréty letošních laureátů. Natočili je mladí filmaři pod vedením světoznámé režisérky Agnieszky Holland.

Ceny předali Zdeněk Svěrák, Kryštof Hádek, Hynek Bočan a Magdalena Sidonová. Za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru vystoupili Anna K., David Koller, Lenka Dusilová, Bára Poláková, Gipsy.cz, Ivan Hlas a Natálie Kocábová.

Naše společnost věří, že je důležité připomínat si historii a snažit se brát si z ní ponaučení. Proto jsme hrdi na to, že jsme již tradičně mohli být partnerem takové akce. Před samotným večerem přenášeným Českou televizí se v Malém sále na Žofíně konalo setkání Kolegia Paměti národa – a pro tuto událost jsme měli možnost připravit catering.

 

  • kuchar Perfect canteen-re
  • Perfect canteen-re
  • QS folie-re
Categories:

Reference